Nowy MUX 5 w standardzie DVB-T2 HEVC H.265

DVB-T2 HEVC Mapa zasięgów MUX 5

Nowy MUX 5 w standardzie DVB-T2 HEVC H.265

DVB-T2 HEVC dostępny (prawie) w całej Polsce.

 

 

1 maja 2021 roku Emitel wraz z Telewizją Polską uruchomili pierwszy ogólnokrajowy multipleks – MUX-5, nadawany w systemie DVB-T2 z wykorzystaniem kodeka H.265 HEVC. Obecnie na multipleksie MUX 5 nadawane są następujące kanały:

 • TVP Kultura HD
 • TVP Polonia HD
 • TVP Rozrywka SD
 • TVP Dokument
 • TVP Kobieta

Co ciekawe, jedynie kanał TVP Rozrywka nadawany jest w rozdzielczości 720×576 pikseli. Pozostałe kanały, pomimo tego, że niektóre nie posiadają oznaczenia HD, nadawane są w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Telewizja Polska zapowiada, że w czasie trwania zaległych piłkarskich mistrzostw świata Euro 2020, na multipleksie MUX 5zostanie uruchomiony specjalny kanał TVP 4K, przekazujący transmisję z meczy w jakości 4K, w standardzie HDR i dźwiekiem Dolby Atmos.

Poniżej wykaz częstotliwości nadawania DVB-T2 H.265 HEVC w poszczególnych miejscowościach:

[ninja_tables id=”2603″]

Do tej pory testy DVB-T2 HEVC prowadzone były lokalnie, w kilku wybranych miejscowościach. Uruchomienie multipleksu MUX 5  nadawanego w standardzie DVB-T2 H.265 HEVC, który swoim zasięgiem pokrywa prawie cały kraj (ponad 90% powierzchni) to doskonały sposób na sprawdzenie, czy telewizory zamontowane w hotelu będą odbierać kanały telewizji naziemnej po zmianach jakie nastąpią wiosną 2022 roku. Pierwsze nadajniki DVB-T zostaną wyłączone w południowo zachodniej części Polski już pod koniec marca 2022 roku.

Stacje czołowe

Jak uniknąć niespodzianek związanych z DVB-T2 HEVC H.265?

 

Więcej o nadchodzących zmianach w nadawaniu telewizji naziemnej, znajdziesz w na naszym blogu.

W swojej ofercie posiadamy wiele rozwiązań, które pozwalają na optymalne rozwiązanie „przejścia na DVB-T2 HEVC„.

Napisz do nas, a dobierzemy dla Ciebie rozwiązanie skrojone na miarę. Często wymiana telewizorów na nowe, zwłaszcza w obecnym czasie, nie jest uzasadniona ekonomicznie.

  1. Podaj swój adres e-mail, a my wyślemy Ci naszą odpowiedź

  2. Zostaw numer telefonu, jeśli chcesz, żebyśmy do Ciebie oddzwonili

  3. Napisz swoje pytanie lub opisz, jak możemy Ci pomóc?


  Przesyłając ten formularz, akceptujesz warunki naszej Polityki prywatności.

   

  Wyszukiwarka telewizorów zgodnych z DVB-T2 HEVC H.265

  Skorzystaj z naszej bazy telewizorów, w której zebraliśmy (i nadal zbieramy) modele telewizorów, które są zgodne ze standardem DVB-T2 H.265 HEVC.

  Sprawdż czy telewizory zainstalowane w Twoim hotelu są w naszej bazie i spełniają wymagania nowego standardu telewizji naziemnej.

  Wyszukaj telewizory DVB-T2 HEVC

   

   

   

   

  O autorze

  Piotr Dariusz Morawski iBeeQ
  Piotr Morawski

  Inżynier informatyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży telewizji hotelowej. Obecnie specjalizuje się w doradztwie dla hoteli w zakresie telewizji hotelowej oraz sieci Wi-Fi dla gości. Dzięki bliskiej współpracy z czołowymi producentami urządzeń dedykowanych dla hoteli, wdraża najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które podnoszą jakość usług hotelowych i zapewniają wyjątkowe doświadczenia gościom.