Nowy MUX 5 w standardzie DVB-T2 HEVC H.265

DVB-T2 HEVC Mapa zasięgów MUX 5

Nowy MUX 5 w standardzie DVB-T2 HEVC H.265

DVB-T2 HEVC dostępny (prawie) w całej Polsce.

 

 

1 maja 2021 roku Emitel wraz z Telewizją Polską uruchomili pierwszy ogólnokrajowy multipleks – MUX-5, nadawany w systemie DVB-T2 z wykorzystaniem kodeka H.265 HEVC. Obecnie na multipleksie MUX 5 nadawane są następujące kanały:

 • TVP Kultura HD
 • TVP Polonia HD
 • TVP Rozrywka SD
 • TVP Dokument
 • TVP Kobieta

Co ciekawe, jedynie kanał TVP Rozrywka nadawany jest w rozdzielczości 720×576 pikseli. Pozostałe kanały, pomimo tego, że niektóre nie posiadają oznaczenia HD, nadawane są w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Telewizja Polska zapowiada, że w czasie trwania zaległych piłkarskich mistrzostw świata Euro 2020, na multipleksie MUX 5zostanie uruchomiony specjalny kanał TVP 4K, przekazujący transmisję z meczy w jakości 4K, w standardzie HDR i dźwiekiem Dolby Atmos.

Poniżej wykaz częstotliwości nadawania DVB-T2 H.265 HEVC w poszczególnych miejscowościach:

Do tej pory testy DVB-T2 HEVC prowadzone były lokalnie, w kilku wybranych miejscowościach. Uruchomienie multipleksu MUX 5  nadawanego w standardzie DVB-T2 H.265 HEVC, który swoim zasięgiem pokrywa prawie cały kraj (ponad 90% powierzchni) to doskonały sposób na sprawdzenie, czy telewizory zamontowane w hotelu będą odbierać kanały telewizji naziemnej po zmianach jakie nastąpią wiosną 2022 roku. Pierwsze nadajniki DVB-T zostaną wyłączone w południowo zachodniej części Polski już pod koniec marca 2022 roku.

Stacje czołowe

Jak uniknąć niespodzianek związanych z DVB-T2 HEVC H.265?

 

Więcej o nadchodzących zmianach w nadawaniu telewizji naziemnej, znajdziesz w na naszym blogu.

W swojej ofercie posiadamy wiele rozwiązań, które pozwalają na optymalne rozwiązanie „przejścia na DVB-T2 HEVC„.

Napisz do nas, a dobierzemy dla Ciebie rozwiązanie skrojone na miarę. Często wymiana telewizorów na nowe, zwłaszcza w obecnym czasie, nie jest uzasadniona ekonomicznie.

  Podaj swój adres email, na który wyślemy naszą odpowiedź

  Zostaw numer telefonu, jeśli chcesz, abyśmy do ciebie oddzwonili

   

  Wyszukiwarka telewizorów zgodnych z DVB-T2 HEVC H.265

  Skorzystaj z naszej bazy telewizorów, w której zebraliśmy (i nadal zbieramy) modele telewizorów, które są zgodne ze standardem DVB-T2 H.265 HEVC.

  Sprawdż czy telewizory zainstalowane w Twoim hotelu są w naszej bazie i spełniają wymagania nowego standardu telewizji naziemnej.

  Wyszukaj telewizory DVB-T2 HEVC

   

   

   

   

  O autorze

  Piotr Dariusz Morawski iBeeQ
  Piotr Morawski
  piotr.morawski@ibeeq.com | + posts

  Inżynier informatyk. Ponad dwadzieścia lat w branży telewizji hotelowej. Obecnie doradza hotelom w tematyce związanej z telewizją dla hoteli i sieciami Wi-Fi dla gości. Współpracuje bezpośrednio z czołowymi producentami urządzeń dedykowanych dla hoteli.