Blog o telewizji hotelowej i multimediach
The Viaduct Praha logo

Jak wykorzystano sieć LAN w telewizji hotelowej – Hotel The Viaduct w Pradze

Dzięki współpracy z firmą iBeeQ, hotel The Viaduct w Pradze zmodernizował swój system telewizyjny, wykorzystując istniejące kable kat. 5 i kat. 6 do przesyłania sygnału telewizyjnego DVB-T, unikając kosztownego zakupu urządzeń i telewizorów w technologii IPTV. Poznaj, jak ta innowacyjna transformacja pozwoliła na zapewnienie gościom dostępu do bogatej oferty programowej bez zakłócania codziennej działalności hotelu, jednocześnie zapewniając niskonakładowe i efektywne rozwiązanie, które umocniło pozycję The Viaduct jako lidera w branży hotelarskiej.

Czytaj więcej »
A modern integrated hotel television system

Przekraczając Granice Komfortu: Telewizja hotelowa – Pełna Integracja czy Systemy CMS

Odkrywaj nowy wymiar luksusu i technologii w branży hotelarskiej. Nasz artykuł to głębokie spojrzenie na ewolucję rozrywki w pokojach hotelowych i interaktywne doświadczenia gościa. Porównujemy nowoczesne, zaawansowane systemy telewizji hotelowej, które są zintegrowane z aplikacjami mobilnymi, zarządzaniem automatyką pokoju, cyfrowym oznakowaniem i innymi systemami spotykanymi w nowoczesnych hotelach, z popularnymi systemami CMS, które od wielu już lat oferują ciągle te same fukcje – podgląd rachunku czy
wiadomość dla gościa. Zobacz, jak nowoczesne technologie przekształcają tradycyjny pobyt w hotelu w spersonalizowaną podróż, podnosząc standardy obsługi i satysfakcję gości. Czy jesteś gotowy, aby twoje usługi hotelowe wkroczyły w erę nowoczesności? Zapraszamy do lektury!

Czytaj więcej »
Stacja czołowa Axing

Historia i ewolucja systemów stacji czołowych w branży hotelowej

Odkryj historię i ewolucję systemów stacji czołowych, które rewolucjonizują sektor hotelowy, oferując niezrównaną niezawodność i spełniając ewoluujące oczekiwania klientów na całym świecie. Przyjrzymy się przemianom od systemów analogowych, przez cyfrowe stacje czołowe, aż po najnowsze rozwiązania IPTV i middleware. Poznaj kluczowe strategie, dzięki którym Twoja sieć hotelowa może wykorzystać niewykorzystane możliwości wzrostu i innowacji. Dowiedz się, jak AXING gwarantuje doskonałe doświadczenia telewizyjne dla gości, jednocześnie oferując maksymalną elastyczność i optymalizację zarządzania pojemnością. Odkryj przyszłość telewizji hotelowej z AXING!

Czytaj więcej »
IPTV technological innovations

IPTV czy OTT TV: Kompletny Przewodnik i Najważniejsze Różnice

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad różnicami między OTT a IPTV? Jakie są ich plusy i minusy i która technologia będzie dla Ciebie lepsza? Odkryj tajniki telewizji internetowej z naszym kompleksowym przewodnikiem! Zanurz się w świat OTT i IPTV, i dowiedz się, która opcja najlepiej spełni Twoje oczekiwania w erze cyfrowej telewizji. Nie pozostawiaj żadnych pytań bez odpowiedzi – z nami poznasz każdy aspekt tych nowoczesnych technologii!

Czytaj więcej »
5 funkcí dobrého Wi-Fi pro hotelové hosty

Internet w hotelu – 5 cech dobrego „Internetu” dla gości

Czy Twoj hotel jest gotowy na spełnienie oczekiwań nowoczesnych gości? W dobie cyfryzacji i powszechnego dostępu do Internetu, goście oczekują nie tylko komfortu i doskonałej obsługi, ale także bezpiecznego i szybkiego połączenia z siecią. Hotel musi zapewnić nie tylko komfortowy pobyt, ale także bezpieczeństwo cyfrowe swoich gości.

Czytaj więcej »
Wirtualnemedia.pl logo

Firma iBeeQ w roli eksperta w artykule Wirtualnemedia.pl

W dzisiejszych czasach telewizor w pokoju hotelowym to już niemal standard, który goście traktują jako oczywisty element wyposażenia. Ale jakie kanały telewizyjne są najczęściej dostępne w hotelach? Jakie rozwiązania technologiczne są wykorzystywane, aby dostarczyć najlepszej jakości obraz i dźwięk? Na te i inne pytania odpowiada w artykule „Wirtualnemedia.pl” Piotr Morawski, menadżer ds. technicznych w firmie iBeeQ i ekspert w dziedzinie multimedialnych rozwiązań dla hoteli.

Czytaj więcej »
Multiswitche satelitarne firmy Lemco

Jaki multiswitch wybrać?

Multiswitch satelitarny to doskonałe rozwiązanie zarówno dla domów jednorodzinnych, jak i wielorodzinnych, umożliwiające jednoczesne korzystanie z sygnału satelitarnego w wielu mieszkaniach lub pokojach, bez konieczności instalowania wielu anten. Dowiedz się, jak multiswitch może usprawnić i uporządkować system odbioru sygnału w Twoim budynku, zapewniając stabilny i wysokiej jakości odbiór ulubionych programów satelitarnych. Poznaj możliwości, jakie niesie za sobą technologia multiswitchowa, i dowiedz się, jak wybrać odpowiednie urządzenie do Twoich potrzeb!

Czytaj więcej »
Logo Teracue

GSS Smart Solution i Teracue

GSS Smart Solution przejmuje prawa do produktu i znaku towarowego firmy Teracue GmbH i rozszerza swoje portfolio produktów o wysoce profesjonalne kodery końcowe HDMI i SDI. A także rozwiązania programowe do digital signage i transkodowania sygnału IPTV i DVB.

Czytaj więcej »
Hotel-Park-Świdnica

Modernizacja sieci wifi w hotelu Park w Świdnicy

Trzygwiazdkowy Park Hotel w Świdnicy położony jest w spokojnej części miasta w sąsiedztwie parku, a od największych atrakcji miasta dzieli go tylko kilka minut spacerem. Hotel wymagał modernizacji infrastruktury wifi i wdrożenia wysoce wydajnej sieci na terenie całego obiektu dla hotelowych gości. A także do obsługi systemu POS, terminali…

Czytaj więcej »
GSS Smart Solution (iBeeQ)

GSS Smart Solution

Firma GSS z Norymbergii, światowy lider w produkcji urządzeń IPTV i DVB, ma nowego właściciela, który  odpowiedzialny jest za dalszy rozwój firmy oraz sprzedaż i serwis urządzeń. GSS Smart Solution GmbH wkracza na nowe rynki, jako innowacyjny producent urządzeń do  odbioru i przetwarzania sygnału TV.

Czytaj więcej »
DVB-T2

Jak nie wymieniać telewizorów w hotelu z powodu DVB-T2?

Pozostało już tylko kilka miesięcy do wyłączenia pierwszych nadajników telewizji naziemnej w systemie transmisji DVB-T MPEG4. Zostaną zastąpione nowym, wydajniejszym standardem DVB-T2 H.265 HEVC. Czy jedynym wyjściem jest wymiana wszystkich telewizorów lub rezygnacja z odbioru kanałów telewizji naziemnej?

Czytaj więcej »
Netflix w hotelu

Telewizja strumieniowa w hotelu czyli Netflix to nie wszystko.

Blisko 90% hotelarzy i inwestorów z którymi ostatnio rozmawiałem, powtarza jak mantrę – „Netflix w telewizorze dla gości”. A kiedy gość nie ma konta na Netflixie? Za to posiada i używa kilku innych serwisów strumieniowych, takich jak: HBO MAX, CDA, Player.pl, Spotify, Hulu, Amazon Prime, Storytel i wiele innych?

Czytaj więcej »
DVB-T2 HEVC Mapa zasięgów MUX 5

Nowy MUX 5 w standardzie DVB-T2 HEVC H.265

1 maja 2021 roku operator firma Emitel wraz z Telewizją Polską uruchomili pierwszy ogólnokrajowy multipleks – MUX-5, nadawany w systemie DVB-T2 z wykorzystaniem kodeka H.265 HEVC. To łatwy sposób na przetestowanie nowego standardu i telewizorów w hotelu.

Czytaj więcej »
iBeeQ_ harmonogram_wyłączeń_nadajników_DVB-T

Sprawdź czy twój telewizor jest gotowy na DVB-T2 HEVC?

Czy kupione niedawno, 3-4 lata temu, telewizory do hotelu będą odbierać kanały telewizji naziemnej po zmianie sposobu nadawania? Zwłaszcza, że dużo obiektów opiera swoją ofertę telewizyjną tylko o telewizję naziemną? Sprawdź czy model twojego telewizora jest w naszej wyszukiwarce telewizorów, które będą działać z systemem DVB-T2 H.265 HEVC.

Czytaj więcej »
wifi dla hoteli

Jak zrobić dobrą sieć wifi w hotelu.

Badania przeprowadzone przez firmę TripAdvisor w 2018 roku wykazały, że 53% respondentów uważało, że brak dostępu do niezawodnej sieci Wi-Fi był jednym z najbardziej irytujących problemów podczas pobytu w hotelu. Aż 94% ankietowanych uważało, że dostęp do bezpłatnej sieci Wi-Fi jest ważny lub bardzo ważny, a 34% stwierdziło, że to jeden z najważniejszych czynników wpływających na ich decyzję o wyborze hotelu.

Czytaj więcej »
Telewizor hotelowy

Jaki powinien być nowoczesny telewizor hotelowy?

Decydując się na zakup telewizorów hotelowych, warto kierować się możliwościami urządzenia, a nie tylko marką producenta. Można wtedy uzyskać najlepszy współczynnik pomiędzy ceną, a jakością/możliwościami telewizorów. I dopasować je do potrzeb hotelu. Zarówno tych obecnych, jak i tych potrzeb, które pojawią się w przyszłości. Często wymuszonych zmianami technologicznymi. Dobrze jest wybrać taki model telewizora, który będzie mógł je spełnić w przyszłości..

Czytaj więcej »
Netflix w hotelu

Netflix w hotelu – media strumieniowe vs. telewizja hotelowa.

Serwisy streamingowe stają się coraz popularniejszym kanałem konsumowania mediów. W jaki sposób wpływają na branże hotelową? Nadal wiele hoteli posiada skromną ofertę telewizyjną. Głównie w oparciu o telewizję naziemną. Przekłada się to na zadowolenie gościa z pobytu w takim obiekcie, a pośrednio także na przychody. Niezadowolenie gościa to duże prawdopodobieństwo, że następnym razem wybierze inny hotel.

Czytaj więcej »
Covid -19 im Hotel - iBeeq.com

Technologia w walce z pandemią – COVID-19 w hotelu

Epidemia COVID-19 całkowicie zmieniła nasze życie. Hotele zostały zmuszone do stworzenia nowych procedur i sposobów pracy. Dotychczasowe reguły współżycia zostały ograniczone i podporządkowane walce z epidemią. Położono duży nacisk na „bezdotykową” obsługę gościa. Jak wpłynęła na branżę hotelarską i w jaki sposób wykorzystać technologie, by było choć trochę łatwiej?

Czytaj więcej »
HSIA hotel internet iBeeQ.com

Internet hotelowy – czyli jaki?

Hotelowy internet jest drugim, najważniejszym kryterium oceny hotelu. Jak zaprojektować sieć w hotelu, żeby zapewniała bezpieczeństwo i odpowiednią wydajność, a goście byli zadowoleni? Czy podstawą każdej sieci wifi w hotelu, nawet tym najmniejszym są pomiary sieci wifi lub symulacja pokrycia sygnałem sieci bezprzewodowej?

Czytaj więcej »
placeholder