Teracue iBeeQ

GSS Smart Solution i Teracue

GSS Smart Solution przejmuje prawa do produktu i znaku towarowego firmy Teracue GmbH i rozszerza swoje portfolio produktów o wysoce profesjonalne kodery końcowe HDMI i SDI. A także rozwiązania programowe do digital signage i transkodowania sygnału IPTV i DVB.

Czytaj więcej »
Hotel-Park-Świdnica

Modernizacja sieci wifi w hotelu Park w Świdnicy

Trzygwiazdkowy Park Hotel w Świdnicy położony jest w spokojnej części miasta w sąsiedztwie parku, a od największych atrakcji miasta dzieli go tylko kilka minut spacerem. Hotel wymagał modernizacji infrastruktury wifi i wdrożenia wysoce wydajnej sieci na terenie całego obiektu dla hotelowych gości. A także do obsługi systemu POS, terminali…

Czytaj więcej »
GSS Smart Solution (iBeeQ)

GSS Smart Solution

Firma GSS z Norymbergii, światowy lider w produkcji urządzeń IPTV i DVB, ma nowego właściciela, który  odpowiedzialny jest za dalszy rozwój firmy oraz sprzedaż i serwis urządzeń. GSS Smart Solution GmbH wkracza na nowe rynki, jako innowacyjny producent urządzeń do  odbioru i przetwarzania sygnału TV.

Czytaj więcej »
Kanały rosyjskie w hotelu

Kanały rosyjskie i białoruskie w hotelu.

Koniec rosyjskich i białoruskich propagandowych kanałów telewizyjnych w Polsce i na ternie Unii Europejskiej. Także w polskich hotelach, telewizjach kablowych i platformach cyfrowych. 1 marca 2022 Rada unii Europejskiej, a 4 marca KRRiT ograniczyły dostęp do niektórych kanałów nadawanych przez operatorów zza wschodniej granicy.

Czytaj więcej »
DVB-T2

Jak nie wymieniać telewizorów w hotelu z powodu DVB-T2?

Pozostało już tylko kilka miesięcy do wyłączenia pierwszych nadajników telewizji naziemnej w systemie transmisji DVB-T MPEG4. Zostaną zastąpione nowym, wydajniejszym standardem DVB-T2 H.265 HEVC. Czy jedynym wyjściem jest wymiana wszystkich telewizorów lub rezygnacja z odbioru kanałów telewizji naziemnej?

Czytaj więcej »
Netflix w hotelu

Telewizja strumieniowa w hotelu czyli Netflix to nie wszystko.

Blisko 90% hotelarzy i inwestorów z którymi ostatnio rozmawiałem, powtarza jak mantrę – „Netflix w telewizorze dla gości”. A kiedy gość nie ma konta na Netflixie? Za to posiada i używa kilku innych serwisów strumieniowych, takich jak: HBO MAX, CDA, Player.pl, Spotify, Hulu, Amazon Prime, Storytel i wiele innych?

Czytaj więcej »
DVB-T2 HEVC Mapa zasięgów MUX 5

Nowy MUX 5 w standardzie DVB-T2 HEVC H.265

1 maja 2021 roku operator firma Emitel wraz z Telewizją Polską uruchomili pierwszy ogólnokrajowy multipleks – MUX-5, nadawany w systemie DVB-T2 z wykorzystaniem kodeka H.265 HEVC. To łatwy sposób na przetestowanie nowego standardu i telewizorów w hotelu.

Czytaj więcej »
iBeeQ_ harmonogram_wyłączeń_nadajników_DVB-T

Sprawdź czy twój telewizor jest gotowy na DVB-T2 HEVC?

Czy kupione niedawno, 3-4 lata temu, telewizory do hotelu będą odbierać kanały telewizji naziemnej po zmianie sposobu nadawania? Zwłaszcza, że dużo obiektów opiera swoją ofertę telewizyjną tylko o telewizję naziemną? Sprawdź czy model twojego telewizora jest w naszej wyszukiwarce telewizorów, które będą działać z systemem DVB-T2 H.265 HEVC.

Czytaj więcej »
wifi dla hoteli

Jak zrobić dobrą sieć wifi w hotelu.

Badania przeprowadzone przez firmę TripAdvisor w 2018 roku wykazały, że 53% respondentów uważało, że brak dostępu do niezawodnej sieci Wi-Fi był jednym z najbardziej irytujących problemów podczas pobytu w hotelu. Aż 94% ankietowanych uważało, że dostęp do bezpłatnej sieci Wi-Fi jest ważny lub bardzo ważny, a 34% stwierdziło, że to jeden z najważniejszych czynników wpływających na ich decyzję o wyborze hotelu.

Czytaj więcej »
Ile kosztuje telewizja hotelowa

Ile kosztuje telewizja hotelowa?

Czy zakup nowych telewizorów do hotelu, to jedyny koszt związany z telewizją hotelową? Czy telewizja w hotelu generuje ukryte koszty? Jakie jeszcze opłaty należy uwzględnić w kosztorysie?

Czytaj więcej »
Telewizor hotelowy

Jaki powinien być nowoczesny telewizor hotelowy?

Decydując się na zakup telewizorów hotelowych, warto kierować się możliwościami urządzenia, a nie tylko marką producenta. Można wtedy uzyskać najlepszy współczynnik pomiędzy ceną, a jakością/możliwościami telewizorów. I dopasować je do potrzeb hotelu. Zarówno tych obecnych, jak i tych potrzeb, które pojawią się w przyszłości. Często wymuszonych zmianami technologicznymi. Dobrze jest wybrać taki model telewizora, który będzie mógł je spełnić w przyszłości..

Czytaj więcej »
Netflix w hotelu

Netflix w hotelu – media strumieniowe vs. telewizja hotelowa.

Serwisy streamingowe stają się coraz popularniejszym kanałem konsumowania mediów. W jaki sposób wpływają na branże hotelową? Nadal wiele hoteli posiada skromną ofertę telewizyjną. Głównie w oparciu o telewizję naziemną. Przekłada się to na zadowolenie gościa z pobytu w takim obiekcie, a pośrednio także na przychody. Niezadowolenie gościa to duże prawdopodobieństwo, że następnym razem wybierze inny hotel.

Czytaj więcej »
Covid -19 im Hotel - iBeeq.com

Technologia w walce z pandemią – COVID-19 w hotelu

Epidemia COVID-19 całkowicie zmieniła nasze życie. Hotele zostały zmuszone do stworzenia nowych procedur i sposobów pracy. Dotychczasowe reguły współżycia zostały ograniczone i podporządkowane walce z epidemią. Położono duży nacisk na „bezdotykową” obsługę gościa. Jak wpłynęła na branżę hotelarską i w jaki sposób wykorzystać technologie, by było choć trochę łatwiej?

Czytaj więcej »
HSIA hotel internet iBeeQ.com

Internet hotelowy – czyli jaki?

Hotelowy internet jest drugim, najważniejszym kryterium oceny hotelu. Jak zaprojektować sieć w hotelu, żeby zapewniała bezpieczeństwo i odpowiednią wydajność, a goście byli zadowoleni? Czy podstawą każdej sieci wifi w hotelu, nawet tym najmniejszym są pomiary sieci wifi lub symulacja pokrycia sygnałem sieci bezprzewodowej?

Czytaj więcej »