Firma iBeeQ w roli eksperta w artykule Wirtualnemedia.pl

Wirtualnemedia.pl logo

Firma iBeeQ w roli eksperta w artykule Wirtualnemedia.pl

Wirtualnemedia.pl skorzystały z naszej wiedzy i doświadczenia.

W portalu Wirtualnemedia.pl, ukazał się artykuł na temat telewizji hotelowej, gdzie firma iBeeQ została poproszona o wsparcie eksperckie przy tworzeniu tekstu. Wirtualnemedia.pl to największy polski portal informacyjny poświęcony telewizji, radiu, prasie, internetowi, reklamie, technologii, public relations i badaniom marketingowym.

Artykuł omawia temat telewizji w hotelach i pensjonatach oraz dedykowanych dla hoteli urządzeń i rozwiązań. Zazwyczaj goście hotelowi korzystają z kanałów naziemnych, informacyjnych i muzycznych dostępnych przez wewnętrzną sieć kablową. Nie zaleca się jednak stosować zwykłych telewizorów, dostępnych w sklepach. Wiele hoteli oferuje oprócz popularnych kanałów naziemnych, informacyjnych i muzycznych, także mniej znane, np. katarską telewizję Al Jazeera czy erotyczne kanały Hustler HD.


Artykuł o telewizji hotelowej w wirtualnych mediach wypowiada się ekspert telewizji hotelowej Piotr Morawski z firmy iBeeQ.

Niewiele hoteli decyduje się na udostępnienie gościom kanałów premium. Dostęp do serwisów streamingowych, takich jak Netflix czy Prime Video, jest często ograniczony i spotykany głównie w obiektach o wyższym standardzie. Oprogramowanie telewizorów hotelowych różni się od tych używanych w domach, umożliwiając m.in. personalizowane powitanie gości, promocje usług hotelowych czy sterowanie urządzeniami w pokoju. Hotelowe telewizory muszą być odporne na uszkodzenia i „pomysły” gości. W hotelach najczęściej stosowane są anteny zbiorcze do naziemnej telewizji cyfrowej lub wewnętrzne sieci kablowe. Rozwiązania IPTV są droższe, ale umożliwiają pełną kontrolę nad siecią i łatwiejszą aktualizację oprogramowania. Dostęp do kanałów satelitarnych przez wewnętrzne sieci kablowe może być tańszy i bardziej stabilny w miejscach o słabym dostępie do internetu.

Zapraszamy do lektury całości artykułu na stronach wirtualnemedia.pl.

O autorze

Piotr Dariusz Morawski iBeeQ
Piotr Morawski

Inżynier informatyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w branży telewizji hotelowej. Obecnie specjalizuje się w doradztwie dla hoteli w zakresie telewizji hotelowej oraz sieci Wi-Fi dla gości. Dzięki bliskiej współpracy z czołowymi producentami urządzeń dedykowanych dla hoteli, wdraża najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, które podnoszą jakość usług hotelowych i zapewniają wyjątkowe doświadczenia gościom.